Witajcie w Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia - miejscu, gdzie przeniesiecie się w czasie do epoki prehistorycznej i spotkacie na żywo dinozaury! Ta strona to doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy planują odwiedzić Dinolandię i chcą wiedzieć, czego się spodziewać. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące parku, atrakcji, biletów i wielu innych ważnych informacji. Dzięki naszym wskazówkom i poradom, przygotowanie się do wizyty w Dinolandii będzie łatwiejsze i bardziej przyjemne. Czekają na Was niezapomniane wrażenia, emocje i nauka, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i planowania niezapomnianej wizyty w Dinolandii!
1Gdzie znajduje się Dinolandia?
Dinolandia mieści się w Inwałdzie, miejscowości położonej między Andrychowem a Wadowicami. Park znajduje się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 52 na trasie Kraków – Bielsko-Biała.
2Czy jest parking i ile kosztuje?
Parking znajduje się przed wejściem do Parku. Jest w cenie 15 zł od samochodu/dzień.
3Dla kogo przeznaczona jest Dinolandia?
Dinolandia przeznaczona jest dla każdego, kto kocha dobrą zabawę i dinozaury. Na terenie Parku znajdują się atrakcje dla najmłodszych, ale również dla tych starszych. Sprawdź, co ciekawego można u nas robić https://www.dinolandia.pl/atrakcje/.
4Czy na terenie Parku znajdują się dodatkowo płatne atrakcje?
Wszystkie atrakcje Parku są w cenie biletu wstępu. Dodatkowo płatne są jedynie automaty wrzutowe, Mobile Laser Trap, armatki pneumatyczne oraz gastronomia.
5Co ze sobą zabrać w czasie podroży do Dinolandii?
Jesteśmy Parkiem na otwartej przestrzeni, dlatego warto być przygotowanym na zmieniające się warunki atmosferyczne. Aby czuć się wygodnie w czasie zabawy i wędrówek po Parku, należy zabrać odpowiedni strój i buty. Dzieci, które chcą korzystać z Małego Parku Linowego, DinoBaz oraz Ściany Wspinaczkowej muszą mieć założone obuwie sportowe. Z wyżej wymienionych atrakcji nie wolno korzystać w obuwiu z odsłoniętymi palcami, np. w sandałach, klapkach itp. Warto mieć ze sobą skarpetki na zmianę, a w słoneczne dni coś na osłonę głowy, olejek z filtrem czy też okulary przeciwsłoneczne. Chcesz mieć ciekawe wspomnienia, pamiętaj o aparacie czy też kamerze. Dzięki nim zostaniemy z Toba na dłużej. Pamiętaj również o dokumentach, dzięki którym możesz uzyskać o nas odpowiednie zniżki.
6Co w razie niepogody?
W przypadku złych warunków atmosferycznych niektóre atrakcje są nieczynne. W razie niepogody czas pracy Parku może być skrócony (np. z powodu całodniowego deszczu).
7Ile kosztują bilety wstępu do Parku?
Wszelkie informacje dotyczące cen biletów wstępu znajdują się pod linkiem https://www.dinolandia.pl/cennik/.
8Gdzie kupić bilet do Dinolandii?
Bilet do Parku można kupić w kasie biletowej w czasie otwarcia Dinolandii lub przez Internet. Zachęcamy do kupna biletów on-line i uniknięcia kolejek w kasie Parku. System sprzedaży on-line znajduje się pod linkiem https://www.dinolandia.pl/kup-bilet/.
9Co zawiera bilet wstępu?
Bilet wstępu zawiera możliwość wejścia do Dinolandii i Ogrodu Jana Pawła II oraz korzystania z atrakcji znajdujących się na miejscu. Bilet wstępu jest jednodniowy.
10Czy w Dinolandii można coś zjeść?
W Dinolandii znajduje się DINO Restauracja. To idealne miejsce na regenerację swoich sił i nabranie energii na dalszą zabawę. Na najmłodszych czeka kolorowe Dinomenu z przysmakami godnymi odkrywców dinozaurów. Każdy obowiązkowo musi spróbować Dinopakę, w jej skład wchodzą do wyboru: DINOBURGER, NUGGETSY lub STRIPSY, a także ulubione przez dzieci frytki i napoje oraz upominek – zabawka. Zachęcamy również do spróbowania smakołyków z grilla, słodkości z kafeterii czy też lodów.
11Czy na terenie Parku można płacić kartą?
Oczywiście, honorujemy płatność kartą płatniczą. Płatności kartą można dokonać zarówno za bilety wstępu w kasie Parku, w punktach gastronomicznych oraz sklepiku z pamiątkami.
12Czy w czasie zabawy można opuścić park i do niego wrócić?
Dinolandię można opuścić wychodząc na chwilę na parking. O chęci powrotu powiadom pracownika z kasy, dzięki czemu będziesz mógł do nas wrócić.
13Czy Dinolandię można odwiedzać z psem?
Na teren Parku nie można wprowadzać psów oraz innych zwierząt. Jeżeli chcesz nas odwiedzić, pamiętaj o zapewnieniu opieki swojemu czworonożnemu przyjacielowi.